Середній місячний заробіток сім'ї - 3841 грн

Середньостатистична українська сім`я, за інформацією Держкомстату, має дохід майже в чотири тисячі гривень. Такий сімейний бюджет поніжитися на сонечку та повалятися на піску біля моря родині не дозволяє.

От я пригадую 2008 рік, ми могли у той період собі дозволити багато чого, поїхати в Карпати на тиждень, в Крим на море чи навіть на екскурсію до Польщі, - каже мати двох дітей Сюзанна Бобкова.

Аби поїхати за місто, потрібно економити, - експерт

Туристичні експерти підтверджують: дві третини українців відпочивають у межах свого населеного пункту. Аби поїхати навіть за місто на кілька днів середньостатистичній сім’ї потрібно економити ледь не два місяці.

Не можна сказати, що 40 чи 50 % українців їздять на відпочинок, здебільшого це родичі і дача. Ті, які цілеспрямовано їдуть на відпочинок - це їх десь 25-30 %%, які можуть собі це дозволити і вони їздять регулярно. Це факт, – каже туристичний експерт Володимир Царук.

Відпочинок в Україні не орієнтований на середній клас, - переконують туроператори. Якщо спланувати свій відпочинок, до прикладу у Болгарії чи Туреччині завчасно, то зекономити можна до 30-ти % від вартості туру.

Останні років 5-7, відпочинок, організований закордоном, він буває почасти дешевше, ніж у Криму, якщо ми говоримо про літній відпочинок, і у Карпатах, якщо про зимовий. Путівки до Туреччини, Болгарії, Тунісу можна взяти з перельотом за 4-5 тис грн. на особу, де буде 5-ти зірковий готель. На самому березі моря з безкоштовним пляжем,- говорить директор туристичної компанії Андрій Демура.

Крим і Карпати поступаються закордонним курортам, - туроператори

Порівнювати економ-відпочинок за кордоном з аналогічним в Україні - не варто, - застерігають експерти турбізнесу. Вітчизняні Крим та Карпати значно поступаються у якості послуг та обслуговуванні. Сім’я Мрихів із Вінниці п`ять тисяч гривень на тижневий відпочинок в Криму заощаджувала ледь не півроку.

Відпочивати в Криму дешевше, аніж на тому самому чорноморському узбережжі у Росії чи Болгарії, - запевняють представники кримської влади. З початку сезону на півострові уже побувало 4 мільйони туристів.

Кримські курорти, у порівнянні з іншими чорноморськими курортами, наприклад, Сочі, Варна, грузинські, то наші ціни значно дешевші. Дешевше, ніж Сочі майже на 30%, ніж Варна і Грузія майже на 15%, - розповідає міністр курортів та туризму Криму Олександр Лієв.

У міні-готелях номери порожні. Великі комплекси - повністю заповнені

Власники кримських міні-готелів, де тижневе проживання може обійтися у три тисячі без харчування нарікають: цьогоріч чимало номерів пустує. Українці збідніли і дозволити собі такий відпочинок не можуть.

Натомість у великих готельних комплексах Криму на брак відпочивальників не скаржаться. Тут працюють за принципом "олл інклюзів". Себто і проживання, і харчування, і лікування, якщо є потреба. Втім такий відпочинок - задоволення не з дешевих.

Номер стандарт на добу коштує 1715 грн. Це харчування, проживання та процедури по відновленню здоров'я. Дітей до 7-ми років ми приймаємо безкоштовно, але у нас так багато людей не тому, що у нас дешево, а тому, що наші гості, приблизно 50% наших гостей, це ті, хто у нас вже був, - каже директор готельного комплексу Сергій Щоголев.

10 днів в Шацьку для сім'ї коштуватиме 4 тис грн, у Карпатах - 4-12 тис грн

Інший мальовничий куточок країни - Шацькі озера, що на Волині - більш доступний. Для любителів так званого "зеленого туризму" тижневий відпочинок для сім'ї із двома дітьми тут коштуватиме в середньому 3 тисячі гривень.

Карпати влітку дорожчі за Шацькі озера, і не дуже поступаються в ціні Криму. Якщо мешкати у приватних садибах, відпочинок на тиждень для сім'ї з двома дітьми обійдеться до 4-6-ти тисяч гривень.

Якщо ж обирати туристичну базу - доведеться витратити у два-три рази більше.